Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej w Maruszynie Górnej

 

Jak co roku wraz z początkiem czerwca odbył się w naszej szkole festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Wzięło w nim udział ponad 150 osób, w tym dzieci, które na co dzień nie uczęszczają do naszej szkoły. Od rana w szkole odbywały się również przygotowania do przedstawienia dla Rodziców klas I,II,III z okazji Dnia Mamy u Taty. Na zewnątrz zaś rozstawiane były się różne punkty gier i zabaw dla dzieci . Jedną z głównych atrakcji były piłki BOMBERBAL- piłki dmuchane do których dzieci wchodzą w ochraniaczach a trener organizuje dzieciakom, różne gry i zabawy . Kolejnym elementem rozwijającym zainteresowania były zawody łucznicze, gdzie dzieci uczyły się pod okiem instruktora strzelać do celu. Dmuchańce, zjeżdżalnie, wata cukrowa i popcorn stanowiły wielkie atrakcje dla naszych młodszych uczniów, ale nie tylko – starsi równie chętnie z nich korzystali. A było w czym wybierać: zawody zręcznościowe, koordynacyjne, rzutne i biegowe. Malowanie twarzy i stanowisko kreatywne, gdzie można było wykonać pióropusz ozdobiony wedle własnego pomysłu. Zabawa z bańkami mydlanymi, łowienie rybek, przeciąganie liny… Uff… Jednym słowem: każdy znalazł coś dla siebie. Realizacja imprezy była możliwa dzięki dofinansowanych otrzymanemu z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szaflarach oraz dzięki środkom przeznaczonym na ten cel przez Radę Rodziców

Szkoły Podstawowej w Maruszynie Górnej. Rodzicom zawdzięczamy również posiłek w postaci kiełbasek z grilla i napojów dla uczniów i gości, oraz małe upominki – magnesiki i słodycze. Koordynatorem imprezy w tym roku była pani Joanna Hajda zaś na każdym ze stanowisk opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele naszej szkoły.

W trakcie trwania imprezy wyznaczone uczennice naszej szkoły rozdawały rodzicom i dzieciom balony oraz ulotki w ramach akcji NO PROMIL- NO PROBLEM. Na koniec odbyło się przeciąganie liny rodzice kontra uczniowie oraz mecz w piłkach Mamy kontra Uczennice klas starszych…

Impreza była bardzo udana. Kolejny rok przyniesie z pewnością kolejne atrakcje. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom oraz Gminie Szaflary za zaangażowanie w powodzenie tego projektu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 6 = 1