Uczniowie SP w Skrzypnem wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”

5 kwietnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata”. Jej celem było kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska, promowanie ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji. W związku z tym tego dnia uczniowie klas I-VIII i III gimnazjum wyposażeni w kamizelki odblaskowe, worki i rękawiczki pod kierunkiem  wychowawców ruszyli w teren. Najmłodsi uczniowie – dzieci z Oddziału Przedszkolnego – sprzątali plac wokół naszej szkoły. Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem. Czynny udział w akcji dał wszystkim sprzątającym do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko i o konieczności segregacji.
Akcja przebiegła bardzo sprawnie, a jej efekty były zadowalające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 25 = 28