Wieczornica Patriotyczna w Bańskiej Wyżnej

W czwartek 14 listopada w naszej szkole odbyła się Wieczornica Patriotyczna. Okazja była szczególna, bowiem chcieliśmy uczcić 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Na wieczornicę przybyli rodzice, dziadkowie i krewni naszych uczniów.

W ten wieczór cała sala gimnastyczna rozbrzmiewała głosami uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości złączonych wspólnie w pieśniach patriotycznych. Na doniosłą atmosferę miały również wpływ piękne dekoracje wykonane przez uczniów naszej szkoły.

Pani dyrektor przypomniała chlubne początki naszej szkoły, która powstała jeszcze przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości, po czym uczciliśmy minutą ciszy pamięć tych, którzy o niepodległą Polskę walczyli. Następnie uczniowie wprowadzili zebranych przez czas i przestrzeń, przywołując historie powstania pieśni i przedstawiali ich autorów. ,Nocne Polaków rozmowy” zakończyła pieśń ,, Płonie ognisko i szumią knieje” i rozstaliśmy się, miejmy nadzieję po to, by za rok ponownie się spotkać.

Podczas wieczornicy zaprezentowana została wystawa znaczków pocztowych i filatelistycznych kart wystawowych wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Pokazane znaczki zostały docenione na ogólnopolskim konkursie filatelistycznym, a ich autorzy zajęli pierwsze miejsca w konkursie zorganizowanym na okoliczność 100-lecia odzyskania niepodległości. W nagrodę znaczki zostały wydane przez Pocztę Polską.

Krzysztof Sroka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 1 =