„Na św. Andrzeja dziewkom z wróżby nadzieja”

Dnia 24.11.2016r. odbyła się zabawa andrzejkowa w naszej szkole. W dniu wróżb i magii najpierw bawili się uczniowie OP i klas I-III szkoły podstawowej, później klasy od IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum.

Dzieciaki poznawały historię wróżb andrzejkowych i aktywnie w nich uczestniczyły. Na pewno ten czas spędzony z wróżkami, będzie dla nich niezapomniany. Uczennice z klasy II gimnazjum w pięknych strojach zapraszały na wróżby dziewczyny i chłopaków. Jak będzie miała na imię moja miłość, czy będzie mnie szanować, jaki zawód będę wykonywać?? To były jedne z wielu pytań stawiane wróżkom. Każdy chce znać przyszłość, najlepiej, aby ona była sielankowa. Z sali wróżb nie chciało się wychodzić, było tak przyjemnie, panował półmrok, w tle leciała nastrojowa muzyka i wszystko było przepełnione wonią bulgoczącego wosku. Jeśli jednak jest coś dla ducha musi również być coś dla ciała. Dlatego też w sali obok uczniowie mogli się posilić pysznymi ciastami upieczonymi przez panie (mamy i ciocie): Jadwigę Dworszczak, Małgorzatę Bylinę, Danutę Janik. Wszyscy pełni wrażeń prowadzili rozmowy przy soczku, jogurcie i słodyczach. Największą atrakcją dla uczniów były tańce, hulanki i „swawole”. Szaleństwo nie miało końca. Sala błyszczała kolorami tęczy. Na parkiecie tłumy wyginały swoje ciała w rytm głośnej muzyki od najwspanialszego didżeja w kapturze. Gimnazjaliści prowadzili różne gry i tańce zespołowe np. „belgijkę”.

Uczestnicy zabawy andrzejkowej naładowani pozytywną energią wracali z rodzicami do domów. Na buziach widać było radość, a policzki były czerwone od emocji. Wszyscy dziękowali nauczycielom, gimnazjalistom i paniom, które upiekły ciasta. Dziękowali opiekunowi Samorządu Uczniowskiego pani Renacie Jagodzie za pomoc w zorganizowaniu zabawy andrzejkowej, paniom wychowawczyniom (Bożenie Huzior, Alicji Drożdż, Annie Królczyk, Renacie Zagól i Marii Niedośpiał) za sprawowanie opieki podczas dyskoteki. Bardzo serdecznie dziękowali również panu Łukaszowi Piekarzowi, który z wielkim zaangażowaniem wcielił się w rolę didżeja.

Zabawa andrzejkowa z wróżbami w naszej szkole ma już wieloletnią tradycję, ale corocznie jest inna. Andrzejki, a szczególnie noc andrzejkowa to jedyna taka noc , kiedy świat realny łączy się ze światem wróżb, czarów i magii. To niepowtarzalny czas.

Samorząd Uczniowski
w Maruszynie Dolnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 2 =