XVI edycja Konkursu Plastycznego: Kto tu rządzi? Praca sołtysa i rady sołeckiej w naszej wsi – Protokół z posiedzenia komisji

Dnia 24 lutego 2016 r., w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. św. Kazimierza Jagiellończyka w Bańskiej Niżnej, odbyło się posiedzenie komisji oceniającej prace nadesłane na konkurs plastyczny o zasięgu ogólnopolskim pod hasłem: „Kto tu rządzi? Praca sołtysa i rady sołeckiej w naszej wsi”. W skład komisji weszły nauczycielki plastyki i edukacji wczesnoszkolnej z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bańskiej Niżnej -organizatorki konkursu.

Na konkurs nadesłano 227 prac z 25 placówek szkolnych i przedszkolnych zlokalizowanych na terenie małych miejscowości wielu województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego i warmińsko-mazurskiego. Otrzymano 77 prac w pierwszej kategorii wiekowej (oddziały przedszkolne i klasa I-II), 81 prac w drugiej kategorii (klasy: III i IV) i 69 prac w kategorii trzeciej (klasy: V-VI).

KATEGORIA PIERWSZA – oddziały przedszkolne oraz klasa I i II

 • Miejsce I:
  Oliwier Kiernoziak
  ZSPiG – Maruszyna Dolna
 • Miejsce II :
  • Maksymilian Klima
   Szkoła Podstawowa – Kiczory
  • Milena Kozioł
   Publiczne Przedszkole – Szerzyny
 • Miejsce III :
  • Patrycja Kędzierska
   Szkoła Podstawowa – Gołcza
  • Izabela Spyrka
   Szkoła Podstawowa – Wielka Wieś
 • Wyróżnienia:
  • Anna Antolak
   Przedszkole Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich – Czerwienne
  • Nikola Bodziony
   Szkoła Podstawowa – Jastrzębie

KATEGORIA DRUGA – klasy: III i IV

 • Miejsce I:
  Bartłomiej Pogwizd
  Szkoła Podstawowa – Obidza
 • Miejsce II:
  Dawid Leśniak
  Szkoła Podstawowa Rodaki
 • Miejsce III:
  Amelia Kwaśniewska
  Szkoła Podstawowa – Rożnów
 • Wyróżnienia:
  • Agnieszka Styrczula
   Szkoła Podstawowa – Ciche
  • Adam Wójcik
   Szkoła Podstawowa – Lusina
  • Oliwia Dziobek
   Szkoła Podstawowa – Modlnica

KATEGORIA TRZECIA – klasy: V-VI

 • Miejsce I:
  Justyna Kulka
  Szkoła Podstawowa – Lipnica Mała
 • Miejsce II:
  Maciej Stachna
  Szkoła Podstawowa – Lipnica Mała
 • Miejsce III:
  Amelia Wesołowska
  Szkoła Podstawowa – Podszkle
 • Wyróżnienia:
  • Alicja Żukowska-ZSPiG – Bańska Wyżna
  • Oliwia Szatanik – Zespół Szkół– Lipnica Mała
  • Wioletta Jędraszczak- Szkoła Podstawowa – Podszkle

Komisja wyraża szczere podziękowanie wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za udział w konkursie. Przy ocenie prac komisja zwracała szczególną uwagę na samodzielność wykonania i nowatorskie ujęcie tematu. Komisja doceniła wkład pracy dziecka, ciekawe pomysły oraz estetyczne wykonanie dzieła.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Komisja konkursowa:

 • Urszula Grochulska- Kolasa
 • Dorota Rokicka
 • Anna Sichelska
 • Irena Topór

Bańska Niżna, 24.02.2016 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

49 − 40 =