Szkolny Dzień Języków Obcych – ZSPiG Szaflary

20 marca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Dnia Języków Obcych, podczas którego uczniowie nie tylko się bawili, ale także zdobywali wiedzę. Klasy 4-6 szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum prezentowały kulturę wylosowanych krajów, dlatego w ciągu kilku godzin mogliśmy odbyć „podróż dookoła świata”. Dzięki współpracy uczniów, rodziców, wychowawców i nauczycieli można było poznać Brazylię, Chiny, Czechy, Hiszpanię, Irlandię, Kenię, Niemcy, Peru, Rosję, Ukrainę, Węgry i Włochy.

Każda klasa już kilka tygodni wcześniej przygotowała gazetkę na temat wylosowanego kraju. Uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę, nie tylko o podstawowe  informacje dotyczące danego kraju, ale również poznać jego zwyczaje, najpiękniejsze miejsca i specjały kulinarne. Na podstawie informacji zamieszczonych na korytarzach szkolnych uczniowie przygotowywali się do konkursu wiedzy o tych krajach.

Najpierw uczniowie mieli okazję pochwalić się umiejętnością posługiwania się językiem angielskim i niemieckim w codziennych sytuacjach. Wszyscy poradzili sobie znakomicie z zadaniami i swobodnie prowadzili rozmowy u lekarza,  w sklepie, hotelu, restauracji, u dentysty lub… próbowali umówić się na randkę. Uczniowie włożyli ogromny wysiłek w przygotowanie scenek. Mogliśmy podziwiać wspaniałe przebrania, dekoracje oraz umiejętności, nie tylko językowe, ale i aktorskie naszych uczniów.

Wiele emocji dostarczył konkurs wiedzy o zabytkach, obyczajach i kuchni wybranych państw , w którym rywalizowały  drużyny. Reprezentanci każdej z klas musieli zmierzyć się z pytaniami, które wymagały sporej wiedzy uczestników.

Jednak najprzyjemniejszą częścią Dnia Języków były klasowe prezentacje strojów i tańców ludowych . Mieliśmy okazję zobaczyć torreadora walczącego z bykiem, taniec irlandzki, rosyjski, chiński, brazylijską sambę czy włoską tarantellę.

Wszystkie występy były oceniane przez jury, gdyż dla najlepiej przygotowanych klas ze szkoły podstawowej i z gimnazjum zostały przewidziane nagrody.

Po podliczeniu punktów okazało się , że wizytę w kręgielni wygrały klasy 5a i IIa gimnazjum. Gratulacje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

35 − 29 =