Wieczornica Noworoczna oraz Dzień Babci i Dziadka w SP Bór.

 

W dniu 24.01.2020r. odbyła się w naszej szkole Wieczornica Noworoczna połączona z uroczystymi obchodami Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie zaprosili swoich Dziadków i Babcie, a także innych członków rodziny. Gościliśmy również p. Halinę Pulchny przedstawiciela Małopolskiego Centrum Doskonalenia Zawodowego w Krakowie.

Spotkanie rozpoczęło się Wieczornicą , którą przygotowała p. Dominika Sięka- Guzda  z uczniami klas starszych. Przypomnieli oni ciekawe zwyczaje bożonarodzeniowe i noworoczne. Recytowali przepiękne wiersze, nie zabrakło śpiewu kolęd i pastorałek przy akompaniamencie naszego szkolnego zespołu muzycznego.

Kolejnym punktem bogatego programu były występy z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Jako pierwsze wystąpiły 3,4 latki pod czujnym okiem p. Justyny Kurnat. Maluszki z wielkim przeżyciem śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Wykonały wspaniały taniec i przepięknie zagrały na instrumentach perkusyjnych kolędę „Przybieżeli do Betlejem pasterze”.

Następnie był występ 5,6 latków przygotowanych przez p. Annę Kalatę. Rozpoczęły go dwie humorystyczne scenki „Troskliwy mąż” oraz „Na przystanku”. Następnie każde dziecko skierowało kilka słów do swojej babci i dziadka w formie wierszyka. Starszaki również zaśpiewały z ogromnym przejęciem piosenki dla swoich szczególnych gości.

W dalszej kolejności był występ uczniów kl.II przygotowanych przez p. Halinę Gacek. Uczniowie w formie scenki ukazali spotkanie Babci, Dziadka i wnuków przy wspólnym stole. W niesamowicie trafny i komiczny sposób została ukazana różnica pokoleń. Pojawiła się również piosenka opowiadająca o tym jak to babcia i dziadek byli mali.

Uczniowie kl.III przygotowani przez p. Wiolettę Luberdę zaprezentowali przedstawienie z morałem „Tadek Niejadek” na podstawie utworu W. Chotomskiej. W niezwykle, ciekawy i humorystyczny sposób została przekazana prawda, o tym jak ważne jest prawidłowe odżywianie oraz ta, że to babcie i dziadkowie bardzo dbają o swoich wnuków.

Ostatnim punktem części artystycznej była „Zemsta”  Aleksandra Fredry wystawiona  przez uczniów klas starszych, których przygotowała p. Dominika Sięka –Guzda. Uczniowie niesamowicie wczuli się w grane przez siebie role. Grali wspaniale, czym sprawili wszystkim obecnym wiele radości. Na koniec słychać było głośne i długie brawa.

Na zakończenie uczniowie klas młodszych wręczyli ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Podczas całego spotkania niejednej babci, dziadkowi, mamie… łza kręciła się w oku. Były to naprawdę wyjątkowe chwile pełne uśmiechu, radości i zadumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze po raz kolejny ukazały nam jak ważne są takie spotkania.

Relacja: Anna Kalata

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 4 = 3