”Dobrze jemy – ze szkołą na widelcu”

Miło nam poinformować, że nasza szkoła (Szkoła Podstawowa w Borze), jako jedyna w powiecie nowotarskim bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Dobrze jemy – ze szkołą na widelcu”. Ten długofalowy program, skierowany jest do uczniów, a jego celem jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania. Program został przygotowany we współpracy z dietetykami, pedagogami i objęty patronatem Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Instytutu Żywności i Żywienia, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Rzecznika Praw Dziecka. Pomysłodawcą projektu jest Grzegorz Łapanowski. Już wkrótce w naszej szkole kolejne działania i ciekawe akcje wiązane z gotowaniem i zdrowym odżywianiem. Wejdź na stronę www.dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl i znajdź naszą szkołę na mapie! Na stronie znajdują się specjalne strefy dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

Relacja: Ula Stachoń

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 3 = 6