Szkolna Eko Impreza

 

W dniu 14.06.2019 r. w Bańskiej Wyżnej odbyła się szkolna impreza ekologiczna, którą zorganizował Samorząd Uczniowski, a uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie. Impreza była podsumowaniem kilku zadań ekologicznych wykonanych przez naszych uczniów.

W kwietniu w ramach „Dni Ziemi” uczniowie z kl. VI i VIII posprzątali przydrożne rowy na zaśmieconym odcinku drogi do Bańskiej Wyżnej.

Tydzień przed imprezą ekologiczną uczniowie wraz z wychowawcami wykonywali klasowe plakaty ekologiczne pod hasłem „ Czysta Ziemia – Zdrowi Ludzie”. Plakaty zostały wywieszone na korytarzach szkolnych i przez kilka dni „przemawiały” do uczniów. Wychowawcy w swoich klasach omawiali problem sortowania śmieci i recyklingu. Został również ogłoszony konkurs dla uczniów na eko-strój.

W trakcie piątkowej Eko Imprezy podsumowującej tydzień ekologiczny w naszej szkole wystąpili uczniowie z kl. II, którzy zaprezentowali ciekawy i rozśpiewany pogram o ochronie przyrody. Następnie komisja składająca się z nauczycieli i uczniów dokonała podsumowania konkursu na najciekawszy plakat. Zwycięzcą konkursu plakatowego pod hasłem „Czysta Ziemia – Zdrowi Ludzie” została kl. III. Ostatnim punktem programu Eko Imprezy był pokaz Mody Eko. W pokazie mody wystąpiło dziewięcioro uczestników, którzy zaprezentowali wykonane przez siebie stroje z surowców wtórnych. Stroje były kolorowe, pomysłowe i zabawne. Wywołały duży aplauz publiczności. Pokaz mody zakończył się wyborem najciekawszego stroju tej kolekcji. Na koniec spotkania nagrodzono zwycięzców.

 

                                                                                              Wanda Wykręt

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 2 = 11