III Rajd Konfederacji

 

W dniu 7 czerwca 2019 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w III Rajdzie Konfederacji Tatrzańskiej w Szaflarach, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Historii Spytkowic pod patronatem Wójta Gminy Szaflary. Rajd miał charakter gry terenowej . Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VI, VII, VIII  i III g pod opieką p. Henryka Chrobaka, p. Haliny Szulc i p. dyrektor Brygidy Strzęp.

Uroczystość rozpoczęła się krótką modlitwą ks. proboszcza Adama Biłki ze Skrzypnego i uczestników zebranych na rynku szaflarskim. Następnie  złożono kwiaty pod pomnikiem Augustyna Suskiego- założyciela Konfederacji Tatrzańskiej i odśpiewano hymn.

Podhalańska   Grupa Rekonstrukcji Historycznej Zgrupowania Partyzanckiego „Błyskawica” przedstawiła  inscenizację związaną z Konfederacją Tatrzańską.

Następnie wszystkie grupy po poczęstunku  udały się na wyznaczone punkty kontrolne. Drużyny musiały wykonać  zadania dotyczące historii Konfederacji Tatrzańskiej.   Były też zadania sprawnościowe, z ekologii  i topografii terenu, z czym sobie nasi uczniowie świetnie poradzili. Po pozytywnym wykonaniu zadań na poszczególnych punktach kontrolnych grupy otrzymywały punkty.

Po przybyciu wszystkich grup czekała na nas przepyszna zupa z kuchni polowej. Na koniec ogłoszono wyniki, wręczono zwycięzcom puchary i nagrody. Wszyscy otrzymaliśmy pamiątkowe koszulki i dyplomy. Pomimo zmęczenia, bo należało pokonać kilkukilometrową trasę, aby dojść do celu, zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

75 + = 77