Festyn Rodzinny w Skrzypnem

 

Dnia 2 czerwca 2019 r. przy Szkole Podstawowej w Skrzypnem odbył się długo oczekiwany Festyn Rodzinny, zorganizowany przez Radę Rodziców naszej szkoły. Został on otwarty przemówieniem naszej Pani Dyrektor oraz powitaniem wszystkich gości, wśród których był Wójt Gminy Szaflary wraz z rodziną.

Następnie mogliśmy obejrzeć występy naszych uczniów, którzy przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Rodziny i wręczyli rodzicom wykonane przez siebie upominki. Wystąpili wszyscy uczniowie najmłodszych klas; były piosenki, wierszyki, tańce i zabawne scenki.

Kolejną atrakcją był występ cheerleaderek ze Skrzypnego, które pod opieką Pani Izabeli przygotowały niesamowity układ taneczny i podczas występu wykazały się nie lada zręcznością, poczuciem rytmu i wirtuozerią wykonania.

Oczywiście podczas festynu nie mogło zabraknąć występu kapeli góralskiej i naszego zespołu regionalnego. Występy te przygotowane były przez Panów Czesława Joniaka i Andrzeja Stramę oraz Panią Annę Mrowcę.

Wielką niespodzianką był występ kabaretu Skrzypne+. Nasi rodzice przygotowali dla nas przedstawienie o niegrzecznym Czerwonym Kapturku. Podczas spektaklu dobrze się bawiliśmy, bo oprócz porcji niesamowitego dowcipu, otrzymaliśmy też wspaniałą lekcję wychowawczą.

Po występach przyszedł czas rozgrywki sportowe.  Uczniowie klas I-VI wzięli udział w zawodach w piłkę nożną, natomiast starsi uczniowie i dorośli grali w siatkówkę.

Nie były to jedyne atrakcje podczas festynu. Dużo radości naszym milusińskim sprawiły umiejscowione na zewnątrz dmuchańce, zamki i zjeżdżalnie. Były też cieszące się olbrzymią popularnością kolorowe warkoczyki z włosami syntetycznymi. Pani Joasia Palka mogła się natomiast wykazać swoim niewątpliwym talentem plastycznym, kiedy na uśmiechniętych twarzach dzieci tworzyła prawdziwe dzieła sztuki.

Na zewnątrz szkoły można było zjeść kiełbaskę z grilla, zapiekany oscypek z żurawiną, zapiekanki, frytki, ciastka. Uczniowie dostali pyszne lody, ufundowane przez Radę Rodziców z okazji Dnia Dziecka.

W trakcie imprezy wolontariusze naszej szkoły zbierali do puszek środki na leczenie chorej Gabrysi. Nasi goście wykazali się dużym zrozumieniem i chęcią pomocy potrzebującej dziewczynce.

Warto wspomnieć i o tym, że mimo iż niemal cały miesiąc padał ulewny deszcz, to podczas festynu pogoda nam dopisała. Było ciepło i słonecznie, co gwarantowało dobrą zabawę. Nad całością bacznie czuwała nasza wspaniała Rada Rodziców.

Autor tekstu:Weronika Gąsienica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 34 = 37