I miejsce oraz wyróżnienie dla dziewczyn z Maruszyny!

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Maruszynie Dolnej brali udział w XIX Edycji Konkursu Plastycznego „Kto tu rządzi? Praca sołtysa i rady sołeckiej w naszej wsi”. Organizatorem tego konkursu jest Szkoła Podstawowa im. św. Kazimierza Jagiellończyka w Bańskiej Niżnej, współorganizatorem Rada Sołecka wsi Bańska Niżna.

Uczestniczyli w zajęciach, zdobyli wiedzę na temat pracy sołtysa oraz rady sołeckiej. Rozmawiali o tym w jaki sposób mogliby wesprzeć sołtysa, czy sami chcieliby pełnić taką funkcję. Uczniowie dowiedzieli się, że
w Gminie Szaflary ten rok jest szczególny, bo wszyscy sołtysi będą wybierani według nowych przepisów. Wyborcy będą głosować podobnie jak na radnych, czy na wójta. Podczas zajęć uczniowie  wykonywali prace plastyczne pod kierunkiem pani Renaty Jagody. Jury w szkole wybrało 7 najpiękniejszych prac, które zostały wysłane do szkoły w Bańskiej Niżnej, w tym  prace Zuzanny Karwaczki, Zuzanny Urbaś, Magdaleny Buńdy, Karoliny Szczerby, Eweliny Starzonek, Dominika Walkosza, Daniela Walkosza. Bartuś Borowicz  z Oddziału Przedszkolnego najmłodszy uczestnik konkursu szkolnego również reprezentował naszą szkołę na Bańskiej Niżnej. Pracę wykonał pod kierunkiem Pani Katarzyny Bem. Dziękujemy uczniom za tak duże zainteresowanie konkursem.

W dniu 4 marca 2019 roku Ewelinka, Zuzia i Pani Renata Jagoda brały udział w uroczystości związanej z dniem Patrona Szkoły Podstawowej im. Św. Kazimierza Jagiellończyka w Bańskiej Niżnej. Po Mszy Świętej oraz po pięknych występach młodzieży z Bańskiej Niżnej odbyło się podsumowanie konkursu i wręczanie nagród. Ewelinka zajęła I miejsce, a Zuzia wyróżnienie. Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody. Wielkie gratulacje dla Eweliny Starzonek z klasy VII i Zuzanny Urbaś z klasy V.

Samorząd Uczniowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 1 =