Realizacja innowacyjnego projektu z języka angielskiego „Międzykulturowa mozaika – łączenie kultur poprzez języki” zyskała akceptację Krajowego Biura eTwinning, a nauczycielka realizująca innowację pani Agnieszka Fiedor – Sulka otrzymała Krajową Odznakę Jakości.
Odznaka Jakości przyznawana jest najciekawszym projektom, prezentującym wysoki poziom w kwestii innowacyjności i kreatywności, a także w interesujący sposób korzystają z technologii TIK i swoje działania opierają na współpracy i wspólnych efektach wszystkich zaangażowanych partnerów.
Podczas przyznawania Krajowych Odznak Jakości brane są pod uwagę podstawowe wymagania, które muszą być spełnione:
- Projekt powinien być zakończony lub być w ostatniej fazie jego realizacji.
- Aplikujący nauczyciel w znacznym stopniu przyczynił się do realizacji projektu i jest to widoczne w wypracowanych materiałach.
- Projekt powinien mieć plan i sprecyzowane cele.
- Rezultaty projektu muszą być widoczne.
Projekt, który spełni wszystkie powyższe wymagania zostaje poddany ocenie pod kątem następujących sześciu kryteriów merytorycznych:
- Innowacja pedagogiczna i kreatywność
- Integracja z programem nauczania
- Komunikacja i wymiana informacji pomiędzy szkołami partnerskimi
- Współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi
- Wykorzystanie technologii
- Rezultaty, wpływ i dokumentacja
Projekty oceniane są przez Krajowe Biura eTwinning.
Projekty, które uzyskają KOJ otrzymują list gratulacyjny dla nauczyciela i dyrektora szkoły przesłane pocztą, możliwość udziału w konkursie krajowym oraz szansę na Europejską Odznakę Jakości jeśli ich partner w swoim kraju również otrzyma Krajową Odznakę Jakości.