Kolejna sala gimnastyczna

W związku z przystąpieniem do prac nad budową sali w Skrzypnem chciałem zapytać jakie wymiary będą nowej sali, czy powstanie nowy budynek, czy tylko bedzie to doklejanie do obecnej? jeśli tak to czy nie lepiej zrobić salę dużo większą? Dzisiejsze standardy az sie o to proszą, Co z boiskiem istniejącym, czy nie szkoda niszczyć cos co nie dawno powstało? Ile będzie to kosztować? Skąd Pan Wójt znajdzie środki? Kiedy ruszą prace? Czy radni zostali juz o tej inwestycji poinformowani? Bo jak pytałem to nikt nic nie wiedział

Rafał Szkaradziński - Wójt Gminy Szaflary

Szanowni Państwo,

Na początku proszę o odwagę i wysyłanie pytań z podaniem Imienia, Nazwiska i miejsca zamieszkania oraz poprawnego adresu e-mail. Trochę ciężko odpowiada się na anonimy i zastanawiam się nad celowością udzielania takich informacji nie wiadomo komu (czytaj nick Wyborca). 

Tym razem jednak jeszcze odpowiem.

Jak Państwo dobrze wiecie obecnie projektowana jest rozbudowa szkoły w Szaflarach między innymi o halę wielofunkcyjną, która będzie zabezpieczała nasze potrzeby w tym zakresie. W pozostałych miejscowościach tj. Maruszynie i Skrzypnem planujemy wybudowanie sal gimnastycznych dopasowanych do potrzeb tych szkół, liczących 110 – 150 dzieci, które nie będą generowały zbyt wielkich kosztów utrzymania i będą wystarczające na lekcje wf-u i dodatkowe zajęcia.

Planowane sale mają mieć wymiary takie same jak w Maruszynie Dolnej tj. 12m na 24m. Planowane sale będą budowane przy szkołach. W Skrzypnem sala będzie budowana w miejscu boiska. Z informacji od mieszkańców Skrzypnego (dla których jest budowana właśnie ta sala) istniejące boisko nie spełnia ich wszystkich oczekiwań i z rozmów i spotkań wynika, że bardziej oczekują obecnie wybudowania sali w miejscu boiska. Boisko z kolei, zostanie wykonane za salą w nowym miejscu. Taka koncepcja została wybrana jako najkorzystniejsza, gdyż gdybyśmy chcieli zostawić obecne boisko na starym miejscu to koszty zakupu terenu pod nową salę (bez likwidacji istniejącego boiska) oraz budowa w inny niż planowany sposób nowej sali byłby inwestycją droższą. Środki planujemy pozyskać bezpośrednio z Ministerstwa sportu. Co do okresu realizacji, to obecnie jest wykonywany projekt budowlany i po jego zakończeniu będziemy przygotowywać się do wykonania inwestycji. Możliwe, że prace budowlane rozpoczną się już w 2017 roku.

Jeszcze raz informuję, że w miarę możliwości przyjmuję mieszkańców codziennie i na bieżąco a mój gabinet stoi dla wszystkich otwarty i zawsze można przyjść i zapytać o sprawy Państwa interesujące.

Rafał Szkaradziński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

56 − = 55