W Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Skrzypnem oceniono prace nadesłane na konkurs pn. „Dziękuję – używkami sie nie truję”

W dniu 20 czerwca w ZSPiG w Skrzypnem odbyło się posiedzenie komisji konkursowej Gminnego Konkursu Plastycznego z zakresu profilaktyki uzależnień pn. „Dziękuję – używkami się nie truję”.

Celem zorganizowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych konkursu było popularyzowanie wśród uczniów tematyki zagrożeń wynikających z uzależnień, szerzenie wiedzy na temat szkodliwości używek, promocja zdrowych zachowań na co dzień i bezpiecznych form spędzania wolnego czasu, rozwijanie wyobraźni i twórczych umiejętności dzieci i młodzieży, a także prezentacja i popularyzacja ich plastycznej twórczości.

Komisja konkursowa miała bardzo twardy orzech do zgryzienia. Na konkurs spłynęło kilkadziesiąt prac, a większość z nich charakteryzowała się nie lada poziomem plastycznym.

Niestety reguły konkursu są twarde – można było przyznać jedynie po trzy nagrody w każdej z grup wiekowych i po dwa wyróżnienia, zatem laury przyznano jedynie dla 15 prac.

Uroczystego podsumowania konkursu oraz wręczenia nagród dokonał Wójt Rafał Szkaradziński w obecności Pełnomocnik ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Katarzyny Sowy w dniu 21 czerwca 2016 r. w Urzędzie Gminy w Szaflarach. W tym dniu swoją inaugurację miał także wernisaż nagrodzonych i wyróżnionych prac, które będzie jeszcze można podziwiać przez kilka najbliższych dni.

WYNIKI KONKURSU:

I grupa – klasy I, II, III Szkoły Podstawowej

I miejsce – Ewelina Bafia kl. III z ZSPiG w Skrzypnem

Opiekun: Brygida Strzęp

II miejsce – Zofia Bukowska kl. II z ZSPiG w Zaskalu

Opiekun: Jolanta Krzystyniak

III miejsce – Natalia Szostak kl. II z ZSPiG w Skrzypnem

Opiekun: Monika Peciak

Wyróżnienie: Dominika Wil kl. III z ZSPiG w Maruszynie Dolnej

Opiekun: Bożena Huzior

Wyróżnienie: Małgorzata Stopka kl. II z ZSPiG w Skrzypnem

Opiekun: Monika Peciak

II grupa – klasy IV, V, VI Szkoły Podstawowej

I miejsce – Alicja Żukowska kl. VI z ZSPiG w Bańskiej Wyżnej

Opiekun: Elżbieta Ujczak

II miejsce – Weronika Marek kl. IVa z ZSPiG w Szaflarach

Opiekun: Agnieszka Zając

III miejsce – Martyna Jarząbek kl. VIa z ZSPiG w Szaflarach

Opiekun: Agnieszka Zając

Wyróżnienie: Martyna Bukowska kl. V z ZSPiG w Maruszynie Górnej

Opiekun: Tomasz Mazur

Wyróżnienie: Weronika Jarosz kl. VI z ZSPiG w Skrzypnem

Opiekun: Monika Peciak

III grupa – klasy I, II, III Gimnazjum

I miejsce – Barbara Kamińska kl. IIIa z ZSPiG w Szaflarach

Opiekun: Agnieszka Zając

II miejsce – Anna Szczerba kl. IIa z ZSPiG w Szaflarach

Opiekun: Agnieszka Zając

III miejsce – Małgorzata Polak kl. IIIa z ZSPiG w Szaflarach

Opiekun: Agnieszka Zając

Wyróżnienie: Karolina Hreśka kl. III z ZSPiG w Skrzypnem

Opiekun: Maria Stahl – Pałys

Wyróżnienie: Karolina Fąfrowicz kl. IIb z ZSPiG w Szaflarach

Opiekun: Agnieszka Zając

Komisja konkursowa tą drogą pragnie serdecznie podziękować Dyrektorom szkół, a przede wszystkim opiekunom, pod których czujnym okiem powstały prace.

Maria Niedośpiał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 22 = 24