Opłatek w Bańskiej Niżnej

W sobotę 9 stycznia 2016r, jak co roku, odbyło się spotkanie opłatkowe w Bańskiej Niżnej. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym, po której zebrana społeczność wraz z księdzem proboszczem udała się do remizy OSP. Swoją obecnością zaszczycili nas zacni goście w osobach Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego Władysław Tylka ,Wójt Gminy Szaflary Rafał Skaradziński oraz turyści przebywający u nas na wypoczynku. Nie zawiedli też licznie przybyli mieszkańcy Bańskiej Niżnej, nauczyciele, rodzice i uczniowie ZSPiG w Bańskiej Niżnej. Pani dyrektor szkoły wraz ze współorganizatorami Radą Parafialną oraz Ochotniczą Strażą Pożarną przywitała zebranych. Spotkanie rozpoczęło się od występu Zespołu Regionalnego „Niźnobańscanie” działającego przy naszej szkole. Pod okiem instruktorów dzieci wystawiły „Jasełka Bożonarodzeniowe” połączone z tańcem i śpiewem góralskim, których uwieńczeniem były tradycyjne życzenia noworoczne z sypaniem owsa. Po części artystycznej ksiądz proboszcz poprowadził modlitwę oraz złożył życzenia i wszyscy dzielili się opłatkiem. W czasie składania sobie życzeń pięknie przygrywała muzyka, towarzysząca zespołowi góralskiemu. Następnie zasiedliśmy do stołu na wspólną kolację, przygotowaną przez mieszkankę naszej wsi.
Uczestnicy spotkania mieli okazję potańczyć, gdyż wieczorem do tańca przygrywał zespół „Warasy” z Zaskala.

Rada Parafialna i Ochotnicza Straż Pożarna dziękują wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację opłatka, w szczególności Zespołowi góralskiemu „Niźnobańscanie”, paniom przygotowującym obiad, dziewczynom pomagającym w obsłudze, mieszkańcom, którzy przynieśli ciasta oraz wszystkim uczestniczącym w tym ważnym dla społeczności wydarzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

49 − = 47