Dzień języków obcych w Bańskiej Wyżnej

W poniedziałek 22 czerwca po raz pierwszy zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. W tym specjalnym dniu, chcieliśmy  udowodnić jak ważna jest znajomość języków obcych we współczesnym świecie. Dołożyliśmy wszelkich starań aby impreza ta była ciekawa i oryginalna. Pierwszej edycji tego święta towarzyszyła myśl przewodnia „Warto uczyć się języków obcych”. Na początek, kilku uczniów zaprezentowało swoje umiejętności aktorskie w zabawnych scenkach, które udowodniły nam, że bez znajomości języków obcych może być naprawdę trudno.

Następnie nauczyliśmy się bardzo znanej piosenki „Panie Janie”, w czterech wersjach językowych: niemieckim, francuskim, angielskim i hiszpańskim. Cała szkoła wspólnie śpiewała, i mimo, że nie znamy wszystkich tych języków, poszło nam świetnie,

Ciekawym punktem imprezy były zmagania klas IV-VI i I-III gimnazjum w konkursie wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Uczniowie tych klas przygotowali także prezentacje obcych słówek, które otaczają nas na co dzień. Jury oceniało zaangażowanie i poprawność odpowiedzi, za co uczniowie zostali nagrodzeni.  

Publiczność także z zapałem wzięła udział w quizie „Czy znasz tę postać?”, który wzbudził sporo emocji. Nasi najmłodsi koledzy i koleżanki ochoczo wzięli udział w imprezie, przebierając się za znane postacie z Anglii, Stanów Zjednoczonych i Niemiec i chętnie nam się zaprezentowali. Wykazali się przy tym nie lada pomysłowością i humorem. Na koniec dwoje uczniów klasy I wyrecytowało wierszyk, z którego wysunęliśmy morał: WARTO SIĘ UCZYĆ JĘZYKÓW. Całą zabawę urozmaicały nam występy kolegów i koleżanek wykonujących piosenki w języku angielskim i niemieckim, którzy również zostali nagrodzeni za najpiękniej zaśpiewane utwory.

Zarówno uczniowie szkoły podstawowej jak i gimnazjaliści świetnie się bawili dlatego mamy nadzieję, że obchody Dnia Języków Obcych staną się tradycją w naszej szkole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

23 − 16 =