Jesteśmy aktywni i sprawni, czyli nasz sposób na nudę i zdrowy tryb życia

Projekt edukacyjny w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Maruszynie Górnej finansowany przez
Gminną Komisję Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii Gminy Szaflary.
„Jesteśmy aktywni i sprawni, czyli nasz sposób na nudę i zdrowy tryb życia”.

W okresie od lutego do listopada 2014r.nasza szkoła wzięła udział w Projekcie Edukacyjnym finansowanym przez Gminną Komisję Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii Gminy Szaflary. Projekt był skierowany do uczniów kl.O-III. Celem było podkreślanie znaczenia zdrowego trybu życia, przybliżenie różnych form spędzania wolnego czasu: ruch na świeżym powietrzu, sport i turystyka. . Przez cały czas realizacji projektu odpowiedzialni za jego realizację bardzo duży naciska kładli na promocję zdrowego odżywiania przez organizowanie zajęć związanych z przygotowaniem posiłków, kanapek, sałatek ze zdrowych produktów i estetyką ich przygotowania i spożywania. W trakcie realizacji Projektu wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Akcji „Śniadanie Daje Moc” i akcji „Po pierwsze – Drugie Śniadanie”. Akcje te cieszyły się bardzo dużym zainteresowanie wszystkich uczniów klas 0-III . Raz na dwa miesiące odbywało się podsumowanie cyklu zajęć dotyczących dyscyplin sportowych w poszczególnych porach roku- zajęcia w Sali gimnastycznej dla klas 0-III, współzawodnictwo sportowe, tory przeszkód. Odbył się też konkurs na hasło promujące projekt jako myśl przewodnia na każdy miesiąc. Konkurs przeznaczony był dla rodzin uczniów biorących udział w Projekcie. Efektem końcowym projektu była wystawa prac plastycznych i ekspozycja zwycięskich haseł. 24 listopada 2014 r. w ramach Projektu wszyscy uczestnicy wzięli udział w wycieczce do Małpiego Gaju do Nowego Targu gdzie bardzo aktywnie spędzili czas na zabawach i współzawodnictwie. Podsumowanie całorocznej realizacji Projektu miało miejsce 15. 12. 2014 r. na comiesięcznym spotkaniu z rodzicami, gdzie zostały wręczone symboliczne dyplomy za uczestnictwo w całorocznym Projekcie. Zapraszamy do odwiedzenia naszej Szkolnej strony internetowej i obejrzenia zdjęć i filmów z przebiegów akcji i wydarzeń naszej szkoły. Odpowiedzialni za realizację Projektu: Tomasz Mazur Lucyna Leśniak-Mazur, Małgorzata Potyra, Helena Zapotoczna, Elżbieta Kuźmińska, Danuta Budzyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

52 − = 49